![Gigi Becali, la marșul normalității/ foto captură video Gigi Becali, la marșul normalității/ foto captură video](https://media.dcnews.ro/image/202108/w670/becali-la-mars-operat_30147400.jpg)
Gigi Becali i-a mărturisit jurnalistei Antena 3, Mihaela Bîrzilă, că urmează să iasă în stradă, duminică, la marșul normalității, ca răspuns la marșul diversității. ”Gigi Becali iese în stradă. S-a operat, are o mână imobilizată, dar va merge mâine la protest, pe Dealul Patriarhiei, cu sute de preoţi, măicuţe si călugări.” a scris realizatoarea TV pe Facebook.
”Curățim duhurile necurate”
Gigi Becali participă la marșul normalității. El a afirmat, într-o intervenție la Antena 3, că ”mâine, la ora 12:00, asociațiile creștine au luat aprobare, eu voi fi la acest marș al normalității, de la Patriarhia Română, la ora 12:00, pe Calea Victoriei, până la Guvern. Vrem să facem un marș de curățire, nu avem nimic cu ei, ei sunt niște oameni, păcatele lor urâm și nu pe oameni. Și atunci, noi mergem în spatele lor ca să curățim ceea ce ei murdăresc, așa cum a făcut Hristos (...). Mergem în spatele lor, în marș, ca să curățim drumurile pe care ei merg și le murdăresc, ca să curățim drumurile de duhurile necurate, cu aghiasmă, cu cruci, icoane, cântece. Vor participa preoți din toată țara, călugări, călugărițe, fețe bisericești. Am mai fost o singură dată la o astfel de mișcare”.
Întrebat de ce acum simte nevoia să iasă în stradă, Gigi Becali a răspuns: ”Eu nu ies în stradă, nu avem nimic cu ei, nu urâm oameni, ci păcatele. Ei creează duhuri necurate pe unde trec.”
Gigi Becali, operat la mână
În intervenția avută, Gigi Becali a spus și despre problema pe care o are: ”Sunt operat, m-am operat la umăr, operație cam grea, de tendon. Am mâna imobilizată într-o proteză, dar, dacă am spus ”da”, e da, și mâine sunt acolo, la 12. Am făcut operație la mâna stângă, la tendon, dar dacă am promis că merg, merg așa. Aveam probleme, nu mi-am dat seama, dar tendonul era rupt. Mă simt bine, normal, dar mâna e imobilizată”.
”Am spus că vom merge în spatele lor, exact pe traseul lor, ca să curățim duhurile necurate pe care le lasă în urmă. Eu cred că dacă nu facem asta, se vor întâmpla accidente și multe nenorociri pe acel traseu” a afirmat Gigi Becali.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video