![Inquam Photos / George Călin Inquam Photos / George Călin](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/george-tuta-ce-se-intampla_56879800.jpg)
Invitat la emisiunea Ce Se Întâmplă, la DC News, George Tuță, candidatul PSD-PNL pentru Sectorul 1, a comentat sondajul în care apare „umăr la umăr“ cu Clotilde Armand.
„Un sondaj Sociopol din 26 martie arăta pe Clotilde Armand cu 28%, George Tuță cu 23%, Mircea Andrei cu 21%, Ramona Ioana Bruynseels cu 12%, Liviu Negoiță cu 10%, Dan Podaru cu 4% iar Ion Bobescu 2%. Atenție, însă, devine foarte interesant sondajul CURS din aprilie. George Tuță are 28%, Clotilde Armand are 28%, Liviu Negoiță are 13%, Mircea Andrei are 9%, Ramona Ioana Bruynseels are 9%, Ion Bobescu 5% și Dan Podaru 3%. Cel mai recent sondaj CURS vă dă umăr la umăr cu Clotilde Armand“, a spus Răzvan Dumitrescu.
„Nu aș putea fi umăr la umăr cu Clotilde Armand pentru că a sa carieră politică se încheie acum și, din păcate, pentru cetățenii Sectorului 1 nu a reușit să facă nimic. Acest sondaj ne poziționează la egalitate deoarece noi am început campania târziu, decizia luată în coaliție a fost în momentul în care Clotilde Armand era deja lansată pentru un nou mandat.
În cazul Primăriei Sectorului 1 este o rușine pentru că vrea să mai continue dezastrul pe care l-a generat în această comunitate. Cred că e destul de clar pentru toți cetățenii.
Am început târziu campania, am recuperat mult, am alături întreaga coaliție, dar am alături toți oamenii care sunt indignați de ce s-a ales de Sectorul 1, de Capitala Capitalei. De aceea și Andrei Chiliman e alături de mine la foarte multe evenimente, pentru că e revoltat de munca batjocorită de această administrația“, a spus George Tuță.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video