![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_opinion.png)
![George Simion, udat cu cerneală George Simion, udat cu cerneală](https://media.dcnews.ro/image/202201/w670/george-simion-cerneala_41606600.jpg)
A fost desfășurare de forțe la Iași pentru reținerea tânărului care a aruncat cu cerneală pe fața lui George Simion, deși liderul AUR a cerut ca bărbatul să fie lăsat în pace. Cu toate acestea, „oamenii legii” au vrut să arate cât sunt de scrupuloși și l-au dus la audieri pe respectivul tânăr.
Jurnalistul Val Vâlcu a comentat acest subiect, arătând unde ar trebui să meargă Poliția în viitorul apropiat: urmează o operațiune amplă: o ”stropire de proporții”
Poliția, care nu este în stare să rezolve conflicte trenante cu anii, cum este cazul de la Bolintin Vale, este dură cu „stropitorul cu cerneală”. Până urmă, a fost o nimica toată, în condițiile în care „stropitul”, adică George Simion, a declarat că nu îl interesează incidentul și că nu depune plângere.
Mai degrabă, n-ar trebui ca Poliția să-l audieze pe organizatorul evenimentului, adică George Simion, din moment ce AUR a făcut hora unirii în centrul Iașului, deși primăria a anulat evenimentele publice din cauza pandemiei?
Primăria Iași a anulat toate evenimentele publice din cauza pandemiei
George Simion, președintele AUR, a spus că partidul său organizează evenimentul indiferent de situația pandemică și că dacă va fi amendat va ataca amenda în instanță.
Este mult mai grav ce a făcut George Simion, adunând atâția oameni laolaltă, decât doi stropi de cerneală. În plus, masca este obligatorie în spațiile exterioare, așadar, dacă tot se doreau audieri, se putea începe cu George Simion.
Anunțăm Poliția și Jandarmeria din Iași că, în Ardeal, se apropie stropitul fetelor cu apă și parfum de Paște. Se pot pregăti deja pentru „marile audieri”
Obiceiul „udatului” este preluat în Ardeal de la comunitatea maghiară, dar se practică și în Banat sau în Bucovina. Așa că polițiștii vor avea multă treabă... Să fie vigilenți, să pregătească coli de hârtie, că au de luat declarații. Abia acolo este ditamai pericolul, la udatul fetelor cu parfum... așa că „oamenii legii” se pot mobiliza de acum, să aibă timp până la Paște. Să fie vigilenți, la fel ca în cazul „stropitorului” cu cerneală!
George Simion, liderul AUR, a rămas în Piaţa Unirii din Iaşi, pentru a sărbători Unirea Principatelor Române, deşi autorităţile locale nu au organizat niciun eveniment oficial. El a fost stropit cu cerneală în timpul manifestărilor.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_opinion.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
![](https://media.dcnews.ro/assets/images/icon_audio_article.png)
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video