Genoa, final dramatic de campionat. Ionuț Radu e eroul echipei
Autor: Darius Muresan
Ionut Radu, Genoa. foto: @genoaCFCofficial
Genoa a evitat in extremis retorgradarea după ce Empoli a pierdut la Inter iar echipa lui Ionuț Radu a reușit să scoată un punct la Fiorentina. Ionuț Radu a avut o prestație foarte bună și a fost decisiv pe finalul meciului când Fiorentina a avut o ocazie mare de gol.

Atalanta şi Internazionale Milano completează lista celor patru echipe italiene care vor evolua în Liga Campionilor, în urma ultimei etape din Serie A, rundă în care formaţia lui Andrei Radu, Genoa, a evitat in extremis retrogradarea, informează Telekom Sport.

Keita Balde (51) a deschis scorul pentru Inter, dar Hamed Traore a restabilit egalitatea în minutul 76, scor la care Empoli era salvată, iar Genoa, retrogradată. Golul lui Radja Nainggolan, din minutul 81, a avut dublă însemnătate. I-a asigurat lui Inter prezenţa în Liga Campionilor şi a retrogradat-o pe Empoli. Genoa, care a remizat cu Fiorentina, scor 0-0, a reuşit astfel să se salveze, mai scrie sursa citată.