![foto: Facebook, Gabriela Firea foto: Facebook, Gabriela Firea](https://media.dcnews.ro/image/202309/w670/botez-firea-pandele_37214200.jpg)
Recent, fiul lui Anghel Iordănescu și-a creștinat fiica, pe micuța Zenaida, iar nași de botez au fost Gabriela Firea și Florentin Pandele. În mediul online, au apărut deja mai multe imagini de la evenimentul desfășurat în Timișoara. Inclusiv nașa, Gabriela Firea, a anunțat evenimentul pe o rețea de socializare.
“Iubiților și frumoșilor, care ieșiți din apa Botezului, așezați-vă la ospățul pe care vi l-a gătit Fiul Tatălui, Care a pus întru voi lumina Sa!" - Sfântul Efrem SirulZenaida, azi ai intrat în rândul crestinilor Sā-ti fie viata binecuvântatā, sā umpli sufletul de bucurie pārintilor Oana si Andrei, bunicilor marterni Liliana si Marius, precum si celor paterni Valeria si Anghel Îngerul pāzitor primit azi în timpul Tainei Sfântului Botez sā te protejeze întreaga viata!" a scris Firea pe profilul personal de Facebook.
Primarul oraşului Voluntari este prieten bun cu Anghel Iordănescu, fiind foști colegi de partid în PSD. Anghel Iordănescu și soția lui, Valeria, au împreună patru copii. Edward, în vârstă de 45 de ani, este căsătorit cu Arabella și au împreună doi băieți.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video