FCSB - Sepsi OSK. Tavi Popescu a decis rezultatul meciului încă din prima repriză - Video
Sursa: Agerpres
FCSB și Sepsi s-au întâlnit duminică seară, pe Arena Națională, într-o partidă din runda cu numărul 30 din Superliga.

FCSB a învins cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Tavi Popescu, încă din minutul 21 al primei reprize.

VIDEO

-----------------

FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, echipele de start:

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, I. Cristea, Radunovic - Edjouma, Ad. Șut, Olaru - Fl. Coman, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad - V. Crețu, Miculescu, Tamm, Ov. Popescu, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Cordea
Antrenor: Mihai Pintilii

Sepsi: Niczuly - D. Ciobotariu, Bălașa, M. Tamm, Dumitrașcu - Aganovic, N. Păun, C. Matei, I. Gheorghe - Safranko, Rondon
Rezerve: Began - Dimitrov, Ninaj, R. Ispas, Papa, Francisco Junior, J. Rodriguez, Achahbar, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Arena Națională (București)
Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca, Cluj), A1: Ciprian Danșa (Satu Mare, Satu Mare), A2: Adrian Vornicu (Iași, Iași)
Arbitru VAR: Rareș Vidican (Satu Mare), AVAR: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca).

Jonas Tamm și-a trimis mingea în propria poartă runda trecută, în eșecul 1-3 cu UTA. Astăzi, fundașul estonian este doar rezervă. Locul i-a fost luat de Iulian Cristea.

FCSB - Sepsi. Miză mare pentru play-off

FCSB se află pe poziția a 3-a, cu 54 de puncte. Sepsi este pe locul 7, cu 39 de puncte. Dacă echipa lui Becali va obține cel puțin un rezultat de egalitate, vor înfrunta CS Universitatea Craiova, acasă, în prima etapă din play-off. Dacă vor obține un rezultat negativ, vor juca cu oltenii la Craiova.

Sepsi OSK trebuie să câștige pentru a mai spera la play-off. De situația covăsnenilor depinde însă și ce va reuși FCU Craiova 1948, care joacă cu Hermannstadt, în deplasare. Echipa lui Adrian Mititelu are un punct avans față de Sepsi și se află pe locul 6. FCU Craiova și Sepsi se confruntă joi, pentru a stabili cine merge în play-off.

VEZI ȘI - Gigi Becali, în lacrimi la înmormântarea părintelui Iulian Prodromitul, pe Muntele Athos / video