FCSB - CFR Cluj, victorie clară pentru echipa lui Becali. CFR nu a tras niciun șut pe poartă - video
Autor: Andrei Itu
Liderul FCSB a învins campioana CFR Cluj la scor de forfait, 3-0 (0-0), vineri seara, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 28-a a Ligii I de fotbal.

FCSB a marcat toate cele trei goluri în repriza secundă, prin Darius Olaru (49), Florin Tănase (62), Olimpiu Moruţan (78), dar CFR a evoluat în zece oameni încă din finalul primei reprize.

Echipa antrenată de Anton Petrea a dominat jocul şi a demonstrat că este mai tehnică, mai rapidă şi mai creativă, în faţa unei echipe care nu a prins cea mai bună zi a sa, neavând niciun măcar un şut pe spaţiul porţii. Portarul lituanian Arlauskis, revenit la CFR, a fost eliminat în min. 41 pentru fault în postură de ultima apărător.

După această victorie, FCSB acumulează 63 de puncte și se distanțează la 3 puncte de CFR și la 7 puncte de ocupanta locului 3, CSU Craiova.