FC Barcelona se împiedică cu Granada și rămâne pe locul 3 în LaLiga
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
FC Barcelona a ratat șansa de a urca pe primul loc în LaLiga pentru prima dată în acest sezon, după ce a fost învinsă acasă cu 2-1 de Granada.

Conform Marca, Lionel Messi a deschis scorul pentru catalani (min. 23) și a trecut pe lângă șansa de a dubla diferența în prima repriză, însă situația s-a înrăutățit după pauză. Machis a egalat pentru Granada, în minutul 63. La scurt timp, antrenorul Ronald Koeman a fost trimis în tribune. Cu 20 de minute înainte de final, Molina a înscris cu capul și a dat peste cap planurile Barcelonei.

Cu eșecul înregistrat în etapa cu numărul 33 din acest sezon, FC Barcelona se clasează pe locul 3, cu 71 de puncte, la egalitate cu Real Madrid (avantaj meci direct), care este pe locul 2. Atletico Madrid este încă lider înaintea partidei cu FC Barcelona de la începutul lunii mai, când catalanii au șansa din nouă să avanseze în clasament.