FC Argeş, victorie cu Gloria Buzău, în etapa a 14-a
Autor: Sebastian Florea

Echipa FC Argeş a învins luni seara, pe stadionul din Trivale, formaţia Gloria Buzău, cu scorul de 3-1 (1-0), în ultimul meci al etapei a 14-a din Liga a II-a de fotbal, în condiţiile în care partida dintre Turris-Oltul Turnu Măgurele şi Petrolul Ploieşti a fost amânată pentru data de 20 noiembrie.

După un meci de un nivel modest, cu o repriză secundă ceva mai animată, piteştenii au obţinut victoria datorită golurilor lui Andrei Blejdea (36, 90+1) şi Nini Popescu (59). Pentru oaspeţi a marcat Valentin Alexandru în minutul 51.

În urma acestui rezultat, FC Argeş urcă pe locul 10 în clasament, cu 20 de puncte, acelaşi număr de puncte avându-l şi Gloria Buzău care ocupă locul 9.

Pe podium se află CS Mioveni, 27 puncte, UTA Arad, 26 puncte (11 jocuri) şi Turris-Oltul Turnu Măgurele, 26 puncte (13 jocuri). AGERPRES