Europa Conference League: Rezultatele de marți și programul de miercuri și joi
Autor: Crişan Andreescu | Publicat pe: 27 iul 2022, 07:06
WhatsApp
Tobol Kostanai, Vikingur şi Ballkani s-au calificat, marţi în turul al treilea preliminar al Europa Conference League la fotbal, după ce nu au pierdut partidele din manşa secundă a turului al doilea preliminar. 

Tobol a învins-o pe Lincoln Red Imps în Gibraltar cu 1-0, după ce se impusese şi în Kazahstan cu 2-0. Vikingur a remizat cu galezii de la The New Saints, 0-0, după victoria cu 2-0 de la Reykjavik. Kosovarii de la Ballkani au surclasat-o pe La Fiorita (San Marino) cu 6-0, după 4-0 în primul meci.

Rezultate:

Lincoln Red Imps (Gibraltar) - (+) Tobol Kostanai (Kazahstan) 0-1 (0-2 în prima manşă)

The New Saints (Ţara Galilor) - (+) Vikingur Reykjavik (Islanda) 0-0 (0-2 în prima manşă)

(+) Ballkani (Kosovo) - La Fiorita (San Marino) 6-0 (4-0 în prima manşă)

G Ad:

Miercuri vor avea loc partidele:

Inter Club d'Escaldes (Andorra) - CFR Cluj (România) (0-3 în prima manşă)

AIK Solna (Suedia) - Vorskla Poltava (Ucraina) (2-3 în prima manşă)

KI Klaksvik (Feroe) - Sutjeska Niksic (Muntenegru) (0-0 în prima manşă)

Gomel (Belarus) - Aris Salonic (Grecia) (1-5 în prima manşă)

Joi se vor juca meciurile:

FC Astana (Kazahstan) - Rakow Czestochowa (Polonia) (0-5 în prima manşă)

Paide Linnameeskond (Estonia) - FC Ararat-Armenia Erevan (Armenia) (0-0 în prima manşă)

Qabala FK (Azerbaidjan) - Fehervar Szekesfehervar (Ungaria) (1-4 în prima manşă)

Kisvarda Master Good (Ungaria) - Kairat Almatî (Kazahstan) (1-0 în prima manşă)

Milsami Orhei (R. Moldova) - KuPS Kuopio (Finlanda) (2-2 în prima manşă)

Maccabi Netanya (Israel) - Istanbul Başakşehir (Turcia) (1-1 în prima manşă)

IF Elfsborg (Suedia) - Molde (Norvegia) (1-4 în prima manşă)

Levadia Tallinn (Estonia) - Hibernians (Malta) (2-3 în prima manşă)

Dinamo Batumi (Georgia) - Lech Poznan (Polonia) (0-5 în prima manşă)

FK Radnicki Nis (Serbia) - Gzira United (Malta) (2-2 în prima manşă)

Neftci Baku (Azerbaidjan) - Aris Limassol (Cipru) (0-2 în prima manşă)

Vezi și: Becali spune că îi dă mână liberă lui Dică, dar nici propriii jucători nu cred: Nici dacă vă dă el 500.000 salariu

Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (România) (1-3 în prima manşă)

APOEL Nicosia (Cipru) - Botev Plovdiv (Bulgaria) (0-0 în prima manşă)

Slavia Praga (Cehia) - Saint Joseph's FC (Gibraltar) (4-0 în prima manşă)

Riga FC (Letonia) - Ruzomberok (Slovacia) (3-0 în prima manşă)

ŢSKA Sofia (Bulgaria) - Makedonia Skoplje (Macedonia de Nord) (0-0 în prima manşă)

Newtown (Ţara Galilor) - Spartak Trnava (Slovacia) (1-4 în prima manşă)

Lillestroem SK (Norvegia) - SJK Seinaejoki (Finlanda) (1-0 în prima manşă)

Viborg FF (Danemarca) - Suduva Marijampole (Lituania) (1-0 în prima manşă)

Djurgaardens IF (Suedia) - NK Rijeka (Croaţia) (2-1 în prima manşă)

Viking Stavanger (Norvegia) - Sparta Praga (Cehia) (0-0 în prima manşă)

Maccabi Tel Aviv (Israel) - Zira FK (Azerbaidjan) (3-0 în prima manşă)

Universitatea Craiova (România) - Vllaznia Shkoder (Albania) (1-1 în prima manşă)

FCSB (România) - FC Saburtalo Tbilisi (Georgia) (0-1 în prima manşă)

PAOK Salonic (Grecia) - Levski Sofia (Bulgaria) (0-2 în prima manşă)

Lechia Gdansk (Polonia) - Rapid Viena (Austria) (0-0 în prima manşă)

FC Vaduz (Liechtenstein) - FC Koper (Slovenia) (1-0 în prima manşă)

Laci (Albania) - Petrocub-Hînceşti (R. Moldova) (0-0 în prima manşă)

Hamrun Spartans (Malta) - Velez Mostar (Bosnia-Herţegovina) (1-0 în prima manşă)

NS Mura (Slovenia) - St. Patrick's (Irlanda) (1-1 în prima manşă)

Broendby IF (Danemarca) - Pogon Szczecin (Polonia) (1-1 în prima manşă)

Cukaricki (Serbia) - Racing Luxembourg (Luxemburg) (4-1 în prima manşă)

Shkendija 79 (Macedonia de Nord) - Valmiera Glass ViA (Letonia) (2-1 în prima manşă)

Young Boys Berna (Elveţia) - FK Liepaja (Letonia) (1-0 în prima manşă)

Sligo Rovers (Irlanda) - Motherwell (Scoţia) (1-0 în prima manşă)

Dinamo Minsk (Belarus) - Hapoel Beer Sheva (Israel) (1-2 în prima manşă)

Konyaspor (Turcia) - BATE Borisov (Belarus) (3-0 în prima manşă)

FC Drita (Kosovo) - Royal Antwerp (Belgia) (0-0 în prima manşă)

Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Breidablik (Islanda) (0-2 în prima manşă)

NK Osijek (Croaţia) - FC Kîzîljar Petropavlovsk (Kazahstan) (2-1 în prima manşă)

Tre Fiori (San Marino) - B36 Torshavn (Feroe) (0-1 în prima manşă)

FK Tuzla City (Bosnia-Herţegovina) - AZ Alkmaar (Olanda) (0-1 în prima manşă)

NK Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) - KF Tirana (Albania) (1-0 în prima manşă)

DAC Dunajska Streda (Slovacia) - Vikingur (Feroe) (2-0 în prima manşă)

Crusaders Belfast (Irlanda de Nord) - FC Basel (Elveţia) (0-2 în prima manşă)

Puskas Akademia FC (Ungaria) - Vitoria Guimaraes (Portugalia) (0-3 în prima manşă)

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în turul al treilea preliminar al Europa Conference League. (Sursa Agerpres)

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

WhatsApp
Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?
Crossuri parteneri
DCBusiness.ro
DCBusiness.ro
DCMedical.ro
DCMedical.ro
StiriDiaspora.ro
StiriDiaspora.ro
DefenseRomania.ro
DefenseRomania.ro
Spectacola.ro
Spectacola.ro
Astrosens.ro
Astrosens.ro