![](https://media.dcnews.ro/nxt/dcnews_noimg.png)
Tragedia a avut loc, joi, în jurul orei 20:00. Adolescentul, elev în clasa a XII-a la Liceul "Ady Endre", din Oradea, adecis să îşi pună capăt zilelor aruncându-se de la etajul 9 al blocului unde locuia.
Familia şi cunoştinţele sunt în stare de şoc şi nimeni nu poate explica gestul, mai ales că era o persoană liniştită şi retrasă.
Potrivit poliţiştilor, "nu există suspiciuni cu privire la împrejurările în care s-a produs tragedia". Cauza exactă a decesului urmează să fie stabilită după efectuarea necropsiei.
În paralel, o echipă de inspectori de la Inspectoratul Școlar Județean Bihor a analizat situaţia elevului la şcoală şi a constatat că incidentul nu a avut legătură nici cu spațiul de învățământ, nici cu procesul instructiv-educativ, potrivit Antena 3.
„Joi a fost la școală, iar incidentul s-a întâmplat joi seara, acasă. La ora 8 și ceva, spre 9, au aflat de la părinți atât cei din școală, cât și noi. Suntem cu toții șocați. Suntem alături de familia îndurerată”, a declarat inspectorul general adjunct de la Inspectoratul Școlar Județean Bihor, notează bihon.ro.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video