Primăria Giurgiu va fi verificată de specialiștii Ministerului Finanțelor Publice. Solicitarea a fost făcută de noul primar al orașului, Adrian Anghelescu. Echipele de control ale ministerului vor sta la Giurgiu o lună.
Primăria Giurgiu va fi verificată de specialiștii Ministerului Finanțelor Publice la solicitarea noului primar, Adrian Anghelescu. Specialiștii ministerului vor verifica documentele și procedurile instituției.
Rezultatele vor fi comunicate la finalul acțiunii de control care va începe joi.
„În urma solicitării noului primar, Adrian Anghelescu, Ministerul Finanțelor Publice va trimite o echipă de control în perioada 19 noiembrie -18 decembrie 2020, la Primăria Giurgiu. Acest tip de acțiune nu a mai fost efectuată la Primăria Giurgiu și vizează verificarea aspectelor sesizate de primar, respectiv respectarea prevederilor legale, ordonanțarea și efectuarea plăților, precum și modul de raportare al acestora. La finalul inspecției, Primăria Giurgiu va comunica rezultatele acesteia”, au anunțat reprezentanții Primăriei Giurgiu, potrivit Mediafax.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video