![Sursa: Adevărul Sursa: Adevărul](https://media.dcnews.ro/image/201811/w670/drapele-romania-tomberon-ramnicu-valcea_40989600.jpg)
Dupa cum se poate observa in imaginea, steagurile stau unul peste altul într-o pubelă, așezată în cuva unui excavator. Momentul a fost surprins în Râmnicu Vâlcea, înainte de 1 Decembrie, Ziua Naţională a României şi a Centenarului Marii Uniri, şi a ajuns imediat pe Facebook, scrie adevarul.ro. Imaginea a stârnit o serie de reacţii pe reţeaua de socializare:
„Vai mama noastră, au trecut degeaba, în multe privinţe, 100 de ani!", „Ingeniozitatea nesecătuită a românului şi rapiditate! Un neamţ ar fi stat o zi punând, mutând scara!", „Le doresc sănătate şi securitate în muncă!", „Cum puteţi lucra fără protecţie? Numai la noi se întâmplă asta, muncitorul nu e protejat, nu-şi ia măsuri de protecţie! De ce lucraţi ca proştii?".
Cei care s-au ocupat de pregătirea orașului de 1 Decembrie sunt angajaţi ai Primăriei Râmnicu Vâlcea în cadrul Direcţiei Administrării Domeniului Public, potrivit aceleiași surse.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video