![](https://media.dcnews.ro/image/201708/w670/capturaprc-ccprc-86_de_ecran_din_2017_08_21_la_11_05_23_48719100.png)
La 13 ani avea deja primul său job creativ, decorarea vitrinelor unui magazin de lux din Braşov, urmând ca peste câţiva ani să îşi susţină lucrarea de diploma la Fashion Institute din Viena chiar pentru acelaşi brand. Considerat designerul preferat al Primei Doamne a României, dar şi al Principesei Margareta a României, designerul nu s-a limitat doar la înalta societate, şi a lansat de curând linia Basic by Stephan Pelger, adresată tuturor femeilor. Interesul său pentru femeia obişnuită a fost cel care a contribuit la desemnarea lui ca jurat în cadrul emisiunii “Descoperă-ţi frumuseţea”, reality show ce va fi lansat în curând, la Antena Stars.
“Am mai făcut emisiuni de genul acesta, însă acum provocarea este cu totul alta, deoarece echipa este formată dintr-un grup de oameni extrem de talentaţi, extrem de bine puşi la punct în domeniul lor, pentru care am un respect deosebit, astfel că dorinţa mea de a fi parte din acest proiect a fost şi mai mare”, a declarat creatorul.
Văzut drept unul dintre cei mai inventivi şi talentaţi creatori ai momentului, Pelger ştie exact ce îşi doreşte de la acest reality show: “Vreau ca schimbările să fie radicale. Ca jurat, o să punctez în primul rând calitatea lucrului făcut de stilist, ce a realizat el în acea ţinută complexă, pentru că în fiecare femeie trebuie să se regăsească personalitatea ei. Degeaba va pune stilistul pe ea o haină care nu o reprezintă, se vede imediat acest lucru, iar eu nu mă voi feri să depunctez asta”, mai spune el.
Împreună cu cele mai sonore nume din zona de beauty şi fashion, Ovidiu Buta îşi propune să schimbe destine, prin transformări de stil şi atitudine. În fiecare săptămână, talentatul stilist va aduce în lumina reflectoarelor poveştile unice ale unor femei care au curajul de a lupta pentru a-şi recâştiga zâmbetul, frumuseţea şi încrederea pierdute poate la un moment dat, în viaţă.
Toate femeile care visează la o schimbare şi simt că este momentul să facă ceva pentru a se simţi mai frumoase şi mai puternice sunt invitate să trimită datele de contact, însoţite de o fotografie şi o scurtă motivaţie a nevoii lor de transformare pe adresa "mailto:[email protected]" [email protected] .
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video