Președintele PNL a fost întrebat de ce a lipsit din dezbaterea publică – în ultima perioadă – discuțiile avându-i drept protagoniști mai degrabă pe Traian Băsescu și pe Victor Ponta. Crin Antonescu a spus că nu a fost atât de vizibil în mass-media pentru că unele televiziuni au evitat să-l invite în emisiuni pentru a-și spune părerea pe diverse teme politice.
"Dacă dumneavoastră m-ați invitat să discutăm aici, la DC News, am venit. Am fost oriunde am fost invitat. Nu am inventat pentru această campanie niciun fel de scandal cu Traian Băsescu sau cu Victor Ponta pentru a părea într-o astfel de situație. Ce am cumpărat, așa cum se face, spațiu pentru publicitate electorală, am preferat să nu fie o compunere recitată frumos contra premierului sau președintelui... În rest, faptul că există posturi de televiziuni care nu sunt interesante de ce mai fac eu... este dreptul lor să facă ce vor", a spus Crin Antonescu la DC News Live.
VEZI ȘI: Antonescu, despre adresarea lui Biden către Ponta cu "domnule președinte"
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video