Data publicării:

Dana Nălbaru face angajări la patiseria artizanală pe care a deschis-o în Otopeni. Ce salariu oferă

Autor: Liana Ganea | Categorie: Lifestyle
Sursa foto: Instagram Dana Nălbaru
Dana Nălbaru recrutează tineri pentru brutăria artizanală pe care a inaugurat-o în Otopeni! Pasul artistei de a-și transforma pasiunea pentru prăjituri într-o afacere pare să fie un succes până în acest moment.

Popularitatea afacerii crește, iar acum caută să își completeze echipa cu noi angajați! Motiv pentru care a făcut și un anunț pe rețele sociale prin care dă de veste că își caută oameni. "Tânăr cu atitudine pozitivă, responsabil și dornic să se dezvolte ca persoană" - acestea ar fi unele dintre cerințele pe care le are Dana Nălbaru de la potențialii ei angajați. În mesajul postat pe Facebook, artista a explicat pe larg în ce constă jobul pe care îl pune la bătaie.

Cum arată angajatul ideal

„Suntem un mic bakery artizanal din Otopeni și dorim să angajăm o/un vânzătoare/vânzător/patiser/cofetar. Salariu atractiv. Oferim training atât cât este nevoie ca persoana sa fie 100% autonomă și sigură pe ea. Se lucrează în ture. Detalii în privat”, începe mesajul de angajare, potrivit sursei citate. Dana Nălbaru a schițat și portretul uni candidat ideal.

„Candidatul ideal

• Căutam tineri pasionați de a vinde cu un zâmbet larg, de a binedispune, responsabili

• Program 2 zile cu 2 zile

• Suntem la început de drum, avem un plan structurat pe termen lung, focusat pe creșterea brandului și totodată dezvoltarea colegilor ce vor lucra cu noi”

În încheiere, Dana Nălbaru oferă o scurtă descriere a jobului.

„Descrierea jobului

• verifică și recepționează produsele

• participă cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat și la realizarea comenzilor de aprovizionare

• cunoaște și respectă rotația stocurilor, normele și criteriile de depozitare a materiei prime

• determină necesarul de materii prime și lansează comenzile de aprovizionare

• verifică calitativ și cantitativ produsele recepționate și depozitează ingredientele alimentare

• urmează planul și instrucțiunile HACCP

• respectă normele de igienă

Beneficiile vor fi discutate în cadrul interviului”, se arată în mesajul postat pe un grup de Facebook, potrivit wowbiz.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

pixel