![foto Instagram foto Instagram](https://media.dcnews.ro/image/202301/w670/oana-radu_55584500.jpg)
”Mama mea m-a crescut singură, împreună cu bunicii mei. Mama şi-a dedicat întreaga viaţă mie. Ea m-a dus la repetiţii, la festivaluri. Nu şi-a mai luat o haină de nu ştiu câţi ani, pentru că totul era pentru mine. Este modelul meu în viaţă. O apreciez foarte mult. Este crunt! Nu am simţit lipsa tatălui la propriu, pentru că nu m-am obişnuit cu el, nu am crescut cu el” povestea Oana Radu, într-o emisiune TV.
Acum, vorbind despre tatăl ei, Oana Radu mărturisește că, emoțional, nu-l simte tată, nu găsește legătura tată - fiică în sufletul ei, pentru că nu a avut-o niciodată.
”Mi se pare că e un om care nu a vrut să știe niciodată dacă ai ce să mănânci, dacă ai cu ce să te îmbraci”
Artista Oana Radu are 29 de ani și și-a găsit fericirea alături de antrenorul ei de fitness, Cătălin Dobrescu, care i-a și devenit soț. Acum se bucură de o relație frumoasă, în care doi oameni își împărtășesc cele mai frumoase sentimente, dar modelul pentru ceea ce are astăzi nu i s-a regăsit și-n copilărie. Căci Oana a avut doar mamă, tatăl alegând să o părăsească când era doar un mic bebeluș venit pe lume.
În emisiunea sa, ”Detectorul de minciuni”, după ce invitata Amarah a spus că nu-și poate ierta tatăl care a abandonat-o, Oana a vorbit despre propria ei ”ruptură”: ”Tatăl meu m-a sunat de ziua mea și efectiv nu am putut să îi răspund. Nu am putut, chiar l-am întrebat pe Cătălin 'bă, ce să fac?' și a zis 'bă, nu mă întreba mine, nu te pot influența eu cu așa ceva'. Dar nu am putut! Mi se pare că e un om care nu a vrut să știe niciodată dacă ai ce să mănânci, dacă ai cu ce să te îmbraci. El a venit în viața mea până la vreo șapte ani, când ei au divorțat. A plecat când eu aveam două săptămâni, a venit până la șapte ani la ziua mea, după care mă căuta așa fugitiv”, scrie Viva.
”M-a mai sunat și-n anii trecuți, atunci i-am răspuns la telefon, dar nu simt să-i spun nimic, nu simt să vorbim și nu e că nu l-am iertat, că l-am iertat, dar nu pot. Pur și simplu nu pot! Mi se pare că e cineva care nu reprezintă în viața mea niciun reper sentimental și atunci, dacă nu-l simt ca tată, nu știu ce să zi…”, a mai spus artista.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video