![Constantin Budescu la Astra Constantin Budescu la Astra](https://media.dcnews.ro/image/201908/w670/budescu_astra_76881500.jpg)
"Campanie de achiziţii completată! Constantin Budescu şi Alexandru Dandea au semnat contracte valabile pentru două sezoane cu clubul nostru, cei doi fiind de câteva zile sub comanda lui Dan Alexa, Budescu bifând şi minute într-un joc amical. Amândoi cu contribuţii importante în perioada în care Astra a realizat cele mai bune performanţe din istorie, în ţară şi în Europa, Budescu şi Dandea au aceptat propunerea de a reveni în tricoul echipei noastre, Budescu având în CV, ultima dată, clubul Al Shabab, din Arabia Saudită, iar Dandea - FC Hermanstad. Mult succes la revenirea în tricoul Astrei celor doi", a notat Astra Giurgiu pe site-ul său oficial.
În vârstă de 30 de ani, mijlocaşul ofensiv Constantin Budescu revine la Astra după doi ani. El a evoluat în cariera sa de până acum la formaţiile Petrolul Ploieşti, Dalian Yifang, FCSB şi ultima oară la Al Shabab Riyadh. La rândul său, fundaşul Alexandru Dandea (31 de ani) se întoarce la gruparea giurgiuveană după doar un sezon. De-a lungul carierei sale a mai jucat pentru CSM Râmnicu Vâlcea, CS Turnu Severin, Dinamo Bucureşti, Hoverla, Metalul Reşiţa şi FC Hermannstadt.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video