COLUMBIA - GRECIA 3-0: Echipa care a eliminat ROMÂNIA la baraj, umilită în primul meci al GRUPEI C
CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. COLUMBIA și GRECIA s-au întâlnit, sâmbătă, de la ora 19:00, în primul meci din GRUPA C de la CUPA MONDIALĂ FIFA 2014.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014 DIN BRAZILIA. Chiar dacă nu s-au putut baza pe Radamel Falcao, vedeta echipei, columbienii au început perfect partida cu elenii și au marcat repede, în minutul 5, prin Armero.

Vezi și: ANGLIA - ITALIA, capul de afiș al zilei. Ultimul meci începe la 4:00 dimineața

La 13 minute de la reluare, Guttierez a făcut 2-0, după un corner, pentru ca în minutele de prelungiri, la ultima fază, Rodriguez să stabilească scorul final, COLUMBIA - GRECIA 3-0.

Echipele de start:

COLUMBIA: 1. David Ospina — 18. Juan Camilo Zúniga, 3. Mario Yepes (căpitan), 2. Cristián Zapata, 7. Pablo Armero (4. Santiago Arias, 74) — 6. Carlos Sánchez, 8. Abel Aguilar (15. Alexander Mejía, 68) — 11. Juan Guillermo Cuadrado, 10. James Rodríguez, 14. Víctor Ibarbo — 9. Teófilo Gutiérrez (21. Jackson Martínez, 76). ANTRENOR: José Pekerman. REZERVE: 12. Camilo Vargas, 22. Faryd Mondragón — 16. Éder Álvarez Balanta, 23. Carlos Valdés, 5. Carlos Carbonero, 13. Fredy Guarín, 20. Juan Fernando Quintero, 17. Carlos Bacca, 19. Adrián Ramos.

GRECIA: 1. Orestis Karnezis — 15. Vasilis Torosidis, 4. Kostas Manolas, 19. Sokratis Papastathopoulos, 20. José Holebas — 14. Dimitris Salpingidis (18. Ioannis Fetfatzidis, 57), 2. Giannis Maniatis, 21. Kostas Katsouranis (căpitan), 8. Panagiotis Kone (10. Georgios Karagounis, 78) — 7. Georgios Samaras, 17. Theofanis Gekas (9. Kostas Mitroglou, 64). ANTRENOR: Fernando Santos. REZERVE: 12. Panagiotis Glykos, 13. Stefanos Kapino — 3. Georgios Tzavellas, 5. Vangelis Moras, 11. Loukas Vyntra, 6. Alexandros Tziolis, 16. Lazaros Christodoulopoulos, 22. Andreas Samaris, 23. Panagiotis Tachtsidis.

Arbitru: Mark W. Geiger; arbitri asistenți: Mark Sean Hurd (SUA): Joe Fletcher (Canada); arbitru de rezervă: Alireza Faghani (Iran).

Vezi și: PROGRAMUL PE ZILE al meciurilor de la CAMPIONATUL MONDIAL 2014