Clip viral de la meciul România - Ucraina. De ce un suporter l-a strigat disperat pe portarul Niță / video
Autor: Ioan-Radu Gava
Un videoclip de la meciul România - Ucraina s-a viralizat pe rețelele de socializare.

România a învins selecționata Ucrainei cu scorul de 3 - 0, luni, 17 iunie 2024, la Campionatul European de Fotbal din Germania. Tricolorii au marcat prin Nicușor Stanciu, în minutul 29, Răzvan Marin, în minutul 53, și Dennis Man, în minutul 57.

La un moment dat însă, în apropierea porții apărate de Florin Niță a rămas o minge, pe care portarul român nu a observat-o, iar suporterii români de la peluză au început să strige disperați la acesta să scoată mingea din afara terenului.

Videoclipul cu un fan al Tricolorilor s-a viralizat pe TikTok în ultimele zile:

„Nițăăăăă, mingea Niță, nu mă auzi? Nițăăăăă, Nițăăăăă, mingea, Nițăăăăă“, strigă cu disperare un suporter al României.

Portarul Naționalei României vede după un timp balonul și se apropie cu precauție de acesta și îl scoate în afara terenului, moment în care toți suporterii români aflați în spatele porții îl aclamă și aplaudă.

Timbrul vocal al suporterului român amintește de un videoclip de acum câțiva ani, când un bărbat care era mușcat de un câine striga cu disperare după Cristi (n.r. proprietarul câinelui).

„Cristiiiiii, cheamă-l mă pe Cristi, mă!“, striga bărbatul. - video mai jos.

@bet1vul Mingea Niță???????????????? #romania???????? #romania #pentrutine #amuzant #fyp #viral #fotbal #fotball #ucraina #portar #mingea ♬ suono originale - BeTiVuL