![](https://media.dcnews.ro/image/201910/w670/clement_lenglet_36701100.jpeg)
După ce a luat roșu în meciul cu Getafe, Clement Lenglet nu va evolua în duelul Barcelonei contra Sevillei și a recunoscut că perioada de presezon a avut un efect negativ asupra echipei.
Colegul său din apărare, Gerard Pique, a oferit și el un răspuns asemănător, fiind de acord că turneele de vară au fost un motiv pentru începutul slab de sezon al catalanilor.
„Presezonul nu a fost ușor, toată lumea știe asta", a spus Lenglet, conform Marca. „Am călătorit foarte mult, în mai multe fusuri orare, ceea ce mereu are un cost".
„Nu suntem singurul club care facem astfel de pregătiri, dar am mers și în Japonia și în SUA, care sunt două locuri complet diferite", a adăugat Lenglet.
„Acest lucru nu cred că ne-a ajutat, dar trebuie să reparăm lucrurile pe teren, nu există altă opțiune".
Înainte de meciul de Champions League cu Internazionale, Lenglet consideră că duelul este important, mai ales după egalul cu Borussia Dortmund din prima etapă.
„Este interesant să vedem unde ne situăm. Este al doilea meci din grupe, iar în primul am făcut egal, chiar dacă am fi putut face mai multe. Deci da, duelul cu Inter este important".
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video