![](https://media.dcnews.ro/image/201704/w670/macron_briggite_dcnews_55575100.jpg)
Emmanuel Macron și-a apărat soția. El i-a acuzat pe cei care au criticat-o de misoginism și homofobie. Mai mult, președintele Franței a explicat că oamenii nu și-ar fi pus semne de întrebare dacă soția sa ar fi fost cu 20 de ani mai tânără, în schimb își pun pentru că este el cu 20 de ani mai tânăr decât mai. Și Brigitte spunea recent că dacă ar fi candidat Emmanuel Macron în 2022 singura lui problemă ar fi fost fața ei.
În ciuda acestei situații, revista Charlie Hebdo vine cu o caricatură prin care o jignește pe Brigitte Macron. În imagine, Emmanuel Macron ține mâna pe burta lui Brigitte, care este însărcinată și spune ”Va face minuni”. Astfel, jurnaliștii, care în urmă cu câțiva ani au fost victimele unui atac terorist, ironizează un subiect atât de sensibil, luându-se de vârsta primei doamne. Atitudinea jurnaliștilor este criticată în Franța, stârnind multe controverse. Există și păreri care subliniază că acesta este rolul revistei, să creeze caricaturi care să stârnească reacții.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video