![Sursa foto: Facebook Razvan-Simion Neatza Sursa foto: Facebook Razvan-Simion Neatza](https://media.dcnews.ro/image/202405/w670/ce-sa-vezi-nu-ma-intereseaza--razvan-simion--schimbari-facute-cu-greu-in-viata-lui-ma-stoarce-chestia-asta--ma-consuma_16801500.jpg)
"Să spun "nu" nici acum nu pot pe de-a întregul. Mi-a fost foarte greu să iert și să spun "nu". Timpul meu, viața mea. Nu mai gândesc la ce am sau nu de câștigat. Pur și simplu mă stoarce chestia asta, mă consumă - "Ăla ce vrea de la mine? Vrea lucrul pe care mi l-a cerut sau vrea să mă stoarcă de ce am eu mai bun, de tot juice-ul meu, pe care cu greu mi l-am acumulat?"
E foarte greu să înveți să spui "nu". Acum, fără să fii un om puțin educat și fără filtre și să zici toate lucrurile pe modelul "Ascultă-mă pe mine ce-ți spun! La mine, ce-i în gușă-i și-n căpușă. Eu ți-o zic pe aia dreaptă"... Ce să vezi? Nu mă interesează", a spus Răzvan Simion, în podcastul "Gând la Gând cu Teo".
"Lumea nu vrea nimic de la tine de-adevăratelea"
"La 20 de ani, te interesează ce vorbește lumea despre tine. La 40, nu te prea mai interesează ce vorbește lumea despre tine. La 60, îți dai seama că nimeni n-a vorbit de tine vreodată. Bă, dar n-au avut treaba ta. Bă, eu ți-o zic pe aia dreaptă. Băi, dar te-am întrebat? Negri ți-s ochii. Lasă-mă!
Mama mea are o vorbă: Mai răruț, că-i mai drăguț. Fiecare cu ale lui. Câteodată ziceam: Măi, dar unde sunt mesele alea mari, cu mulți prieteni?. Măi, o să vezi că, pe măsură ce îmbătrânești, e mai bine așa. Și, într-adevăr, e mai bine așa. Lumea nu vrea nimic de la tine de-adevăratelea", a mai spus matinalul.
"Ce obositor este să te integrezi... La asta am renunţat prima dată. Dacă din 60 de oameni, la o masă, unul singur nu mă plăcea, mă puneam pe el şi făceam ca maimuța mare şi netalentată, până îl făceam pe ăla.... Nu obţineam decât contrariul", a recunoscut Răzvan Simion.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video