![Sursa foto: Instagram Teiceanu Carmina Vârciu Sursa foto: Instagram Teiceanu Carmina Vârciu](https://media.dcnews.ro/image/202405/w670/carmina--fiica-lui-liviu-varciu--despre-perioadele-in-care-nu-a-tinut-legatura-cu-tatal-ei-as-minti-daca-as-spune-ca-asta-nu-m-a-afectat_60681500.jpg)
"Ai mei nu mi-au spus niciodată "Nu!". Au știut doar cum să mă îndrume astfel încât să îmi dau singură seama dacă o anumită achiziție merită sau nu. În momentul de față, pot spune că nu mai depind de ajutorul lor financiar, ba chiar lucrul acesta se întâmplă de ceva vreme încoace.
Nu mai cheltuiesc fără cap, am început să fiu mai organizată și să conștientizez valoarea banului, astfel încât cu părinții mei nu am discuții despre bani decât dacă e nevoie să îmi cumpăr un lucru mai scump, pe care nu mi-l pot achiziționa singură. Cert e că mă pot baza pe ei, mă ajută fără să îmi pună prea multe întrebări", a spus Carmina Vârciu pentru viva.ro.
Despre perioadele în care nu a ținut legătura cu Liviu Vârciu
"Într-adevăr, au existat diferite perioade, dar consider că este ceva normal, mai ales având în vedere că am crescut la distanță. Aș minți dacă aș spune că asta nu m-a afectat în vreun fel, dar, cum am spus și mai sus, am realizat multe lucruri, și acum sunt fericită că ne înțelegem tot mai bine și că încercăm cumva să recuperăm din timpul nostru pierdut", a mai spus tânăra.
Carmina este fiica lui Liviu Vârciu și a Ramonei Teiceanu, cea care l-a făcut pe tată acesta pentru prima oară. Cei doi aveau 21, respectiv 22 de ani, când au început să formeze un cuplu și, la scurt timp, au și devenit părinți. Cu toate acestea, relația lor nu a funcționat, iar ulterior Ramona a decis să rămână la Arad și să-și crească singură copilul, păstrând totuși legătura cu tatăl fiicei sale. În timp, cei doi și-au refăcut viețile.
Vezi și: Liviu Vârciu, reproșuri din partea soției: "Să nu ne dăm după deget, că e vorba și de bani"
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video