Astra Giurgiu a obținut a opta victorie consecutivă și a ajuns pe primul loc din Liga 1, după 1-0 cu Universitatea Craiova. Constantin Budescu, cel poreclic cândva 'sărmăluță', unul dintre oamenii de bază de la noul lider din campionatul românesc, a oferit declarația serii după noul succes.
Întrebat dacă jucătorii Astrei chiar fac grătare atât de des cum se spune, Budescu a explicat: "Dacă am face atâtea grătare câte glume se fac, ar fi foarte bine, dar am făcut doar o jumătate de grătar... Am vrut să facem grătar și a plouat. De când a venit Bogdan (n.r. Bogdan Andone), ne tot amenință că facem grătar și n-am făcut, tot așteptăm", a spus 'Budi', citat de Digisport.
Răspunsul lui Andone
Antrenorul giurgiuvenilor se pare că le este dator jucătorilor cu un grătar, promis mai demult, iar, acum, după ce Budescu l-a "tras de urechi". Andone i-a dat însă un răspuns pe măsură.
"Probabil că miercuri, când ne vom reuni, voi da şi cealaltă jumătate, aducem şi carnea. Nici nu ştiu ei, vă spun în premieră", a explicat Bogdan Andone la finalul meciului cu U Craiova.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video