Bayern - PSG, capul de afiş al serii în Liga Campionilor. SCOR FINAL
Autor: Florin Răvdan
Sursa: Pexels
Bayern Munchen şi Paris Saint Germain se înfruntă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Meciul este reeditarea finalei din 2020, câştigată de bavarezi.

Bayern - PSG, repriza a doua

Arbitrul fluieră finalul meciului de azi, în minutul 93: Bayern 2 - 3 PSG

Este gol în min. 68! Kylian Mbappe (PSG) transformă şutul în avantaj.

Julian Draxler (PSG) primește cartonașul galben în min. 62 după intrarea sa.

2 - 2 în minutul 60. Joshua Kimmich centrează o minge dintr-o lovitură de la colţ şi Thomas Muller (Bayern) sare înalt pentru a o intercepta la marginea careului de 6 metri. Lovitura sa cu capul de la o distanţă mică intră în poartă pe partea stângă.

Min 46: Pauza s-a terminat şi repriza a doua începe chiar acum.

Bayern - PSG, prima repriză

Min 45: Pauză

Min 37: GOOOOOOOOOOOOOOL BAYERN. Choupo Moting reduce din diferenţă cu o lovitură de cap.

Min 30: Marquinhos, accidentat, părăseşte terenul. Este prima schimbare a partidei.

Min 28: GOOOOOOOOOOOOOOOOL PSG. Marquinhos bate jocul la offside al bavarezilor şi înscrie pentru 2-0.

Min 20: Pavard trage tare de la marginea careului, dar Navas respinge în corner.

Min 13. Bayern cere penalty după un henţ în careu comis de Gueye, dar arbitrul lasă jocul să continue. VAR nu a intervenit.

Min 10: Thomas Muller trimite în braţele lui Navas, după o fază foarte încâlcită, cu mai multe şuturi blocate spre poarta parizienilor.

Min 3: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL PSG. Kylian Mbappe deschide scorul pe contraatac, după o pasă perfectă a lui Neymar şi o eroare a lui Manuel Neuer, care scapă mingea din mână.

Min 2: Eric Choupo Moting trimite cu capul în bara transversală, după un corner. Prima mare ocazie aparţine lui Bayern.

Min 1: A început meciul

Nemții traversează o formă de invidiat și pleacă cu prima șansă, dar PSG vrea să se revanșeze pentru eșecul din sezonul precedent. Francezii au ratat șansa de a câștiga primul trofeu UCL din istoria clubului.

Echipele:

Bayern: Neuer – Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez – Kimmich, Goretzka – Sane, Muller, Coman – Choupo-Moting.

PSG: Keylor Navas – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo – Gueye, Danilo – Di Maria, Neymar, Draxler – Mbappe.