
Cea mai frumoasă compunere a fost a lui Bulă. El a descris o întâmplare legată de pisoii pe care pisica sa i-a fătat de curand.
Bulă le-a pus în față două străchini cu lapte, pe una a scris România și pa cealalta Germania, iar pisoii s-au dus toți la strachina pe care scria România.
– Bravo, Bulă! Frumoasă compunere, exclamă învățătoarea entuziasmată. Te rog să citești compunerea și când vom avea inspecție.
După cateva zile a venit inspecția. Bulă e pus să citească compunerea, dar de data asta pisoii merg la strachina pe care era scris Germania. Contrariată, învățătoarea întreaba:
– Cum așa, Bula? Parcă acum câteva zile pisoii au mers la strachina pe care scria România!
– Așa-i, doamnă, dar între timp le-au dat ochii!
Vezi și: BANCUL ZILEI: Cum decurge o negociere...
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- TOP bancuri de Ziua Națională
- Ravagii pe piața finlandeză de energie, după o ofertă eronată: Prețurile s-au prăbușit. Finlanda, Suedia, Danemarca și Norvegia, investigație de proporții
- SRI, imagine virală de 1 Decembrie: Frumoasă de oriunde-ai privi-o / foto
- Mircea Badea, fază amuzantă cu fiul său la parada de 1 Decembrie: Anul ăsta pare că am scăpat!
- Declarațiile procurorului din Germania care îl anchetează pe Cătălin Cherecheș. ”Poate fi eliberat, să se bucure de libertate”
- Emil Boc, marele absent de Ziua Națională. A dormit pe scaune în aeroport
- Frig, ploi și ninsori. Vremea de Crăciun și de Revelion
- Cancelarul Austriei a felicitat România. Ciolacu a vorbit cu Nehammer și anunță un prim pas pentru dezghețarea problemei Schengen
- Recepția de la Cotroceni, pentru prima oară în istorie la orele prânzului. Marii absenți de la recepția lui Iohannis
- Lucruri mai puțin știute despre iarna din 1954, când zăpada a atins 2-3 metri în București. Mihai Timu (ANM) a spus ce a produs un astfel de fenomen