![Facebook George Burcea Facebook George Burcea](https://media.dcnews.ro/image/202205/w670/caine_andreea_balan_fb_burcea_29297000.jpg)
"Salutare. Probabil unii dintre voi ştiu că am avut un Labrador pe nume Jack. L-am cumpărat în 2015, pentru că stând la curte şi fiind iubitor de animale, era momentul perfect pentru el. L-am îngrijit până în anul 2020, când m-am mutat.
Deşi stăteam într-un apartament cu 3 camere, iar căţelul avea 35 kg, am dorit în nenumărate rânduri să-l iau, dar nu mi s-a permis de către "proprietară şi mama acesteia” (n.r Andreea Bălan şi mama ei).
Până acum două luni am tot insistat să-l iau şi am şi vorbit cu 20 de persoane să-l ţină la curte, tocmai pentru a avea mai mult spaţiu. Un prieten bun a fost de acord, dar iarăşi m-am lovit de refuz. Asta până într-o zi când i-am făcut o filmare şi am transmis casei/stăpânei că voi da acest filmuleţ la protecţia animalelor. Iniţial a spus NU, dar după 3 săptămâni a cedat.
Aşa arată un Labrador de persoană publică. Aşa arăta un Labrador de 7 ani (e ziua lui pe 10.05) în momentul în care l-am luat de acasă (n.r. foto articol). Spuneţi-mi, vă rog, cum vi se par vouă aceste poze şi cum credeţi că a fost tratat. El este aşa de peste 1 an - cu reveniri scurte în ceea ce priveşte sănătatea lui. Acum e bine. E la doctor de o săptămână, iar mai apoi va merge la o curte mare şi plină de copii", a scris George Burcea pe Facebook.
Cum se apără Andreea Bălan
"Haideţi să lămurim nişte inepţii. Jack este câinele familiei, cumpărat de mine acum aproape 7 ani şi crescut în curtea casei mele. De 6 luni are o dermatită care necesită tratament riguros. El trebuie uns, zilnic, cu diferite unguente, lucru pe care eu, mama şi şoferul nostru l-am făcut de la aflarea diagnosticului. Totodată, când e sub tratament nu trebuie să fie în preajma copiilor.
Nu s-a pus problema în ultimii doi ani să fie 'dislocat', deoarece Ella şi Clara îl iubesc foarte mult. Acum, fiind implicată în mai multe proiecte TV, l-am rugat pe tatăl fetelor mele să se ocupe de el şi i l-am oferit fără reţineri... neştiind că îl va folosi pe săracul animal bolnav în postări şi că va face insinuări legate de starea de sănătate a căţelului. Noi îl iubim foarte mult pe Jack, iar eu mi-am asumat toate tratamentele şi vizitele la veterinar încă din prima zi a lui în casa noastră, indiferent de costuri, şi a fost îngrijit ca orice alt membru al familiei, aşa cum avem grijă şi de pisică, broscuţe şi papagalul familiei", a scris Andreea Bălan pe Instagram.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video