Joi, 23 mai 2024, începând cu ora 11:00, Andi Cristea și Gabriel Zetea sunt invitați la emisiunea electorală DC Votez. Emisiunea va fi difuzată pe DC News, DC News TV și ȘtiriDiaspora, precum și pe canalele de YouTube ale acestora. Cei doi candidați vor discuta cu Anca Murgoci, redactor-șef DC News.
Gabriel Zetea spune că Baia Mare va fi un oraș care va crește inteligent și va concura cu orașele dezvoltate din Vestul Europei. Ce înseamnă această creștere? Aflăm joi, de la ora 11.00. Care vor fi primele trei lucruri pe care vrea să le schimbe în Baia Mare? Care sunt prioritățile lui Gabriel Zetea?
Andi Cristea este raportor general al Consiliului Europei pentru știință și tehnologie. Ce înseamnă acest lucru? Ce a făcut din această funcție? Care este cel mai mare risc al inteligenței artificiale? Cum putem face față provocărilor care vin odată cu inteligența artificială?
Poate România să devină lider regional privind inteligența artificială și metaverse?
Aflăm mai multe chiar de la Andi Cristea, candidat pentru Parlamentul European din partea PSD, și Gabriel Zetea, candidat PSD pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Maramureș, în cadrul emisiunii la DC Votez.
Partidul Social Democrat - Alianta PSD-PNL CMF: 41240002
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video