![](https://media.dcnews.ro/image/201810/w670/ana-baniciu_89676400.jpg)
Ana recunoaște că nu i-a fost deloc ușor, pentru că, încă de mică, talentul ei a fost desconsiderat, lumea considerând că aparițiile nu-s decât meritul tatălui său, Mircea Baniciu.
"Acum încerc să-mi permit luxul de a nu mă mai interesa ce spune lumea. Eu nu i-am moștenit doar numele tatălui meu, am moștenit și un talent de la el. Mama a fost de fapt cea care a văzut talentul în mine și ea și-a dorit să fac asta. Tatăl meu nici nu și-a dorit să fiu în industria asta, eu mi-am dorit foarte mult", mărturisește Ana Baniciu în cadrul emisiunii "Refresh by Oana Turcu", de la Antena Stars.
Cântăreața dezvăluie faptul că a trecut printr-o perioadă cu multe căutări care a culminat cu participarea la "Asia Express", show-ul difuzat de Antena 1, pe care ea și buna ei prietenă Raluka l-au și câștigat.
"A fost o perioadă în care am căutat niște răspunsuri, m-am căutat pe mine și am fost cumva mai aproape de univers. M-am maturizat și am vrut să aflu mai mult ce se întâmplă. Iar Asia Express a pus punct acestei căutări pentru că am trăit atât de multe lucruri și atât de puternice emoțional vorbind, traiectoria pe care noi am avut-o acolo, că eram cumva ultimele și am terminat primele. Mi-am dat seama că sunt foarte puternică. Înainte nu prea aveam încredere în mine", povestește Ana Baniciu.
Despre experiențele ei din viața profesională, dar și din cea amoroasă, despre dorința de a-și întemeia o familie, dar și despre cu privește infidelitatea, telespectatorii vor afla duminică, de la ora 15.45, în cadrul emisiunii "Refresh by Oana Turcu", la Antena Stars.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video