![Romania's Alina Dumitru celebrates after defeating Japan's Tomoko Fukumi in women's -48kg semi-final A judo match at London 2012 Olympic Games Romania's Alina Dumitru celebrates after defeating Japan's Tomoko Fukumi in women's -48kg semi-final A judo match at London 2012 Olympic Games](https://media.dcnews.ro/image/201207/w670/alina_dumitru-2.jpg)
La petrecere au fost prezenți și președintele COSR, Mihai Covaliu, dar și președintele Federației Române de Judo, Cozmin Gușă.
Prezentă la Budapesta, la Campionatul Mondial de judo, campioana olimpică Alina Dumitru, care este și vicepreședintele Federației Române de judo, și-a sărbătorit împlinirea a 35 de ani de viață alături de familie și prieteni, într-o atmosferă medievală. Surpriza a fost posibilă cu ajutorul soțului ei, Ciprian.
"Până acum am rămas la sala pentru că am vrut să văd şi ultima finală. Chiar nu m-am aşteptat la surpriza făcută de domnul preşedinte şi domnul prşsedinte al COSR. Nici nu mai ştiu să mai vorbesc", a spus Alina Dumitru, vicepreşedinte FRJ.
"Ea e mai greu impresionabilă, dar uite că surpriza asta i-a prins bine. I-au dat lacrimile mai devreme. Orice mare sportiv are sensibilitatile lui. Alina face parte din marii sportivi ai României, ca şi Mihai Covaliu, actualul preşedinte COSR", a afirmat Cozmin Guşă, preşedintele Federaţiei Române de Judo, informează Realitatea.
"Ceea ce a făcut Alina pentru judo şi pentru sportul de la noi e construit pe adevăr, pe multă muncă, pe corectitudine, pe determinare, pe foarte multe lucruri care încep din ce în ce mai mult să ne lipsească", a spus Mihai Covaliu, preşedintele COSR.
Alina Dumitru este campioană olimpică la categoria 48 de kilograme si face parte din noua conducere a Federației Române de Judo, condusă de Cozmin Gușă.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video