![captură video PRO TV captură video PRO TV](https://media.dcnews.ro/image/202204/w670/captura-pro-tv-romanii-au-talent_43405300.jpg)
Alexandra Croitoru a primit al nouălea Golden Buzz la Românii au talent, Dragoș Bucur fiind cel care a apăsat butonul auriu de data aceasta. Tânăra în vârstă de 15 ani i-a emoționat pe cei patru jurați cu interpretarea sa extraordinară. Tânăra este pasionată de muzică și visează să devină o artistă cunoscută. S-a născut în Bistrița Năsăud dar locuiește în București de câțiva ani. Alexandra speră ca participarea la Românii au talent să fie o rampă de lansare în muzică pentru ea. Este adoptată și nu și-a cunoscut părinții, însă cei adoptivi au avut grijă să nu-i lipsească nimic.
"Visul meu este doar un vis"
„Mă numesc Croitoru Alexandra Paulina, am 15 ani. M-am născut în județul Bistrița Năsăud și m-am mutat în București acum câțiva ani. Să vii direct din Bistrița până în București e foarte greu să te acomodezi cu accentul, cu persoanele. Sunt altfel persoanele aici. E orașul mai mare, mai periculos, dar înveți. Am venit la Românii au Talent ca să arăt lumii ceea ce pot și să vadă și alții ceea ce mi-a dat Dumnezeu. Poate mă vede cineva și reușesc să mă lansez în muzică. Visul meu este doar un vis care nu știu dacă va deveni realitate vreodată.”, a explicat Alexandra în prezentarea sa.
A cucerit publicul din prima clipă
Dragoș Bucur a fost emoționat de interpretarea Alexandrei, care i-a cucerit pe jurați cu vocea ei. Prezentatorul vrea ca adolescenta să ajungă departe și crede în talentul ei. „Eu cred că fiecare dintre noi ajungem acolo unde suntem ca rezultat al vieții pe care o ducem și a experiențelor prin care trecem. Tu ai spus că ești adoptată, dar eu cred că asta este parte din viața ta, cu bune și cu rele. Muzica pe care am auzit-o, momentul este format din vocea ta, din felul în care arăți, din cuvintele pe care le-ai spus, din emoția pe care ai transmis-o. Ești un om extraordinar! Ținând cont de toate lucrurile astea… eu cred că trebuie să mergi direct până în capăt”, i-a spus Dragoș Bucur concurentei, după care a apăsat butonul auriu, la Românii au talent.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video