![Foto: Agerpres Foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/blocaj-in-bucuresti--pe-stefan-cel-mare--accident-intre-tramvai-si-ambulanta_78648100.jpg)
ISU Argeș a raportat că pompierii au intervenit cu două autospeciale, o ambulanță SMURD și două echipaje SAJ. În microbuz se aflau 13 pasageri, dintre care șapte primesc asistență medicală.
'Pompierii intervin cu două autospeciale de intervenţie, o ambulanţă SMURD de prim ajutor calificat, alături de două echipaje SAJ. Din primele informaţii, în microbuz se aflau 13 pasageri, şapte dintre aceştia fiind asistaţi de echipajele medicale', a transmis ISU Argeş.
O femeie, în vârstă de 41 de ani, a suferit un traumatism la piciorul drept și a fost transportată la spital. De asemenea, un alt adult și cinci copii au fost preluați și transportați la spital pentru investigații suplimentare. Potrivit primelor informații, aceștia ar fi suferit traumatisme minore la nivelul feței și al picioarelor.
'Traficul se desfăşoară alternativ, pe un sens, fiind dirijat de poliţişti. Poliţiştii Biroului Rutier Câmpulung sunt la faţa locului, pentru cercetări', a mai transmis Inspectoratul Poliţiei Judeţene Argeş, potrivit Agerpres.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video