![Liviu Dragnea Liviu Dragnea](https://media.dcnews.ro/image/201809/w670/dragnea_131_39778900.jpg)
Eroii din trecut şi din prezent, prin curajul şi onoarea faptelor de arme puse în slujba ţării, sunt un exemplu pentru generaţiile de mâine, a transmis duminică preşedintele Camerei Deputaţilor, Liviu Dragnea, liderul social-democraţilor.
"Zi de comemorare a eroilor care au luptat în Marele Război, 11 noiembrie este data la care s-a încheiat armistiţiul ce a pus capăt Primului Război Mondial. România se pregătea atunci pentru Unire. 100 de ani mai târziu, dăruim cu emoţie şi recunoştinţă această zi veteranilor din teatrele de operaţii, care şi-au închinat viaţa Tricolorului. Militarilor români care luptă şi astăzi sub mandat NATO, ONU, OSCE, UE şi fac cinste poporului nostru le mulţumim! Cinstim, astăzi şi în fiecare zi, amintirea celor care au plecat dintre noi şi aducem un omagiu eroilor din trecut şi din prezent care, prin curajul şi onoarea faptelor de arme puse în slujba ţării, sunt un exemplu pentru noi şi pentru generaţiile de mâine", afirmă Liviu Dragnea, într-un mesaj pe Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video